פירוק שותפות במקרקעין

פירוק שותפות במקרקעין זה בדרך כלל הליך מורכב שלא קל להתמודד איתו. כל עוד כל השותפים בנכס הם בעלי אותו אינטרס ובעלי אותם רצונות אין באמת בעיה, בין אם מדובר על הרצון למכור את הנכס ובין אם מדובר על הרצון להמשיך להחזיק בו. לעומת זאת, הבעייתיות והמורכבות מתחילה כאשר חלק מהשותפים מעוניינים בצעד מסוים ואילו אחרים מעדיפים לבצע צעדים אחרים. זה יכול לקרות במגוון רחב של מקרים, כמו לדוגמא:

  1. בני זוג שמחזיקים בשותפות במקרקעין מסוג כזה או אחר, נפרדים וצריכים להחליט מה לעשות עם הנכס. 
  2. אחרים שיקבלו מקרקעין בירושה וכל אחד מהם רוצה לעשות בנכס משהו אחר 
  3. בעלי חברה שמתפרקת וצריכים להחליט מה לעשות עם הנכסים המשותפים 

ישנן עוד הרבה דוגמאות לגבי פירוק של שותפות במקרקעין והדבר החשוב ביותר לדעת זה שיש אל מי לפנות במידה ומתעוררים קשיים. בין אם אתם זוג נשוי שרוצה לפרק את החבילה, בעלי חברה או בעלי נדל"ן משותפים בגלל סיבות אחרות, אנחנו כאן כדי לעזור לכם לפרק את השותפות. המשרד שלנו, "משפט ובניין ייעוץ והדרכה", זה המקום שאליו כדאי לכם לפנות אם אתם זקוקים לשירות מקצועי בתחום.

כיצד מבצעים פירוק שותפות מקרקעין?

כדאי לדעת שישנם חוקים שונים בתחום ומקרים מגוונים. יכולה להיות חלוקה של "פירוק בעין" – במקרים שבהם ניתן לפרק את הנדל"ן, כמו לדוגמא כאשר מדובר על מספר דירות בבניין. בנוסף לכך, קיימת חלוקה שמתבצעת בהתאם לשווי שכן לכל קרקע יש שווי אחר. כדי שהתהליך יהיה כמה שיותר מהיר ויעיל כדאי יהיה לדעת אל מי אתם פונים ובידי מי אתם מפקידים את המשימה ואנחנו אנשי המקצוע שיוכלו לסייע לכם בצורה הטובה ביותר.